Váčky pod očima?

S nevzhlednými váčky pod očima se setkává méně či více často snad každý z nás. Váčky pod očima totiž vznikají ve chvíli, kdy se v této části pleti hromadí nadbytečná tekutina. Což se děje z celé řady různých důvodů.

Váčky pod očima – příčiny:

 • nedostatek spánku,

 • chronická únava,

 • dehydratace,

 • stres,

 • nezdravý životní styl,

 • konzumace alkoholu,

 • nešetrná péče o pleť.

Váčky pod očima způsobují, že vypadáme unaveně, starší, máme zemdlený pohled a celkově se s nimi necítíme atraktivní. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak váčky pod očima odstranit, abyste opět získali zářivý a jasný pohled. A to bez invazivních estetických zákroků.

Babské rady na váčky pod očima

Abyste se zbavili vodnatých váčků pod očima, můžete vyzkoušet celou řadu technik. Pokud u vás váčky vznikají po probděné noci, tak je samozřejmě na místě se více zaměřit na kvalitní a nepřerušovaný spánek. Pokud si uvědomujete, že málo pijete neslazené tekutiny, tak se soustřeďte na pravidelný pitný režim. A snažte se omezovat konzumaci kávy, černého a zeleného čaje.

V jídelníčku zase zkuste vynechat sůl, protože ta zadržuje vodu v těle, a zkuste více konzumovat potraviny, které v sobě obsahují kolagen. Kolagen je bílkovina, která je zodpovědná za pevnost naší pleti a nachází se v organismu živočichů. To znamená, že byste měli jíst maso (kuřecí, vepřové, krůtí, hovězí atd.). Vhodné jsou i kolagenové doplňky stravy.

Pro rychlejší efekt a odstranění váčků pod očima si obličej několikrát opláchněte studenou vodou, případně si můžete na oči pokládat například vylouhované sáčky zeleného či heřmánkového čaje, případně vatový tampon namočený ve vaječném bílku.

Kosmetické přístroje a krémy na váčky pod očima

V dnešní době existuje celá řada kosmetických přípravků a krémů na váčky pod očima, takže si můžete zvolit i z této nabídky. Velmi oblíbené je například sérum na otoky pod očima od značky GESKE . Jedná se o sérum s výtažky z Aloe vera a kyselinou hyaluronovou, které díky těmto látkám účinně zklidňuje, hydratuje a zpevňuje pleť. Sérum dále obsahuje i látku panthenol, díky které podpoříte zdraví své pleti a navrátíte jí svěžest.

La Daumé oční krém obsahuje patentované látky Slimexir a Lanachrys, které se přímo zaměřují na rozpouštění tuků a odvádění vnitřní vody z z okolí očí. Krém má navíc chladivý sonický aplikátor. 

Mezi účinné pomocníky v boji s váčky pod očima je sonický masážní přístroj na oční okolí od značky GESKE. Ten efektivně redukuje otoky a tmavé kruhy pod očima a to díky funkci okamžitého chlazení. Navíc má i možnost pleť prohřát pro lepší vstřebání omlazujících sér a díky svým funkcím vám zajistí svěží a jasnější vzhled očního okolí.

Váčky pod očima způsobují, že vypadáme starší a unavenější, než ve skutečnosti jsme. Díky zdravému životnímu stylu a případné podpoře kvalitních kosmetických přípravků a přístrojů naštěstí můžeme tuto situaci změnit a získat zpět svůj rozjasněný pohled.

 

S uvedeným článkem jsou spojeny tyto produkty:

125 Váčky pod očima

La Daumé oční krém proti vráskám

S vibračním aplikátorem.  80 % žen pozoruje významnou redukci vrásek očního okolí. Chladivý aplikátor jemně masíruje a omlazuje pleť.   
La Daumé oční krém proti vráskám s vibračním aplikátorem

Geske masážní přístroj na oči

Sonický masážní přístroj na oční okolí efektivně redukuje otoky a tmavé kruhy pod očima. Poskytuje intenzivní péči proti stárnutí a zmírňuje vrásky.  
125 Váčky pod očima

Geske sérum proti otokům očí a kruhům pod očima

Ideálním řešením pro ženy bojující s otoky kolem očí. Jeho speciální složení účinně redukuje otoky, zklidňuje pokožku a obnovuje svěžest pohledu.  

Mohlo by vás zajímat:

Váčky pod očima diskuze

Na internetových fórech a v sociálních médiích lidé často diskutují o různých metodách a produktech na redukci váčků pod očima. Hlavními tématy jsou zkušenosti s různými krémy a séry, které slibují zmenšení otoků a tmavých kruhů. Uživatelé sdílejí své osobní recenze a doporučují produkty, které se jim osvědčily. Dále se diskutuje o životním stylu, jako je důležitost dostatečného spánku, správné hydratace a vyvážené stravy, které mohou významně přispět k zlepšení stavu kůže pod očima. Mnozí také hledají informace o estetických procedurách, jako jsou například injekce kyseliny hyaluronové, které mohou nabídnout rychlejší a viditelnější výsledky. Diskuze se často točí kolem toho, jak kombinovat domácí péči a profesionální ošetření pro nejlepší efekt.

Váčky pod očima – osvědčené tipy z diskuzí na jejich odstranění

Na internetových fórech a v recenzích se objevuje několik metod, které se uživatelům nejvíce osvědčily při redukci váčků pod očima:
 • Kosmetické produkty: Mnoho lidí chválí krémy obsahující kofein, retinol, nebo vitamin C, které pomáhají redukovat otoky a zlepšují celkový vzhled pokožky. Tyto produkty často obsahují také peptidy a antioxidanty, které podporují regeneraci kůže a posilují její pružnost.
 • Dostatečný spánek: Pravidelný a kvalitní spánek je často zdůrazňován jako klíčový faktor pro zdraví pokožky, včetně mírnění váčků pod očima. Mnoho lidí zaznamenává zlepšení, když dodržují pravidelný spánkový režim.
 • Hydratace: Příjem dostatečného množství tekutin je důležitý pro celkové zdraví a pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a pružnou. Uživatelé často doporučují pít více vody během dne nebo užívat kyselinu hyaluronovou vnitřně.
 • Chladné obklady: Mnoho lidí používá chladné obklady, jako jsou studené čajové sáčky, okurkové plátky nebo speciální gelové masky, které se dají uložit do lednice. Tyto metody pomáhají snižovat otoky tím, že stahují krevní cévy.
 • Profesionální estetické procedury: Někteří uživatelé se uchylují k invazivnějším metodám, jako jsou injekce kyseliny hyaluronové, které mohou poskytnout rychlé a výrazné výsledky.
 • Další populární metody zahrnují laserové ošetření nebo radiofrekvenční terapii. Diskuse o těchto metodách na internetu často zahrnuje sdílení tipů na to, jak nejlépe kombinovat různé přístupy pro maximální efektivitu.

Mohlo by vás zajímat: