Sonický kartáček je v dnešní době téměř nutností - klinicky ověřeno

PubMed je bezplatná vyhledávací platforma, která především poskytuje přístup k rozsáhlé databázi odborných článků a literatury v oblasti biomedicíny a zdravotnictví. Tato služba je poskytována Národní lékařskou knihovnou USA (U.S. National Library of Medicine) a patří pod Národní instituty zdraví (National Institutes of Health, NIH). My si dovolíme volným překladem přinést aktuální informace až k vám.

Sonický čisticí kartáček na pleť je v dnešní době téměř nutností - klinicky ověřeno

Ačkoliv je na trhu dostupná široká škála produktů na čištění pleti, kvalita čištění závisí na pečlivosti, dodržování instrukcí a technice uživatele, což často vede k nekonzistentním výsledkům. Nedostatečné nebo příliš intenzivní čištění může pokožku poškodit a v některých případech vyžadovat lékařský zásah kvůli akutním nebo chronickým problémům. Sonický kartáček na pleť byl vyvinut tak, aby poskytoval efektivní a konzistentní čištění a zároveň chránil pokožku před poškozením.

Sonický kartáček využívá technologii dříve používanou pro čištění zubů a je optimalizovaný pro práci s pružností vlastní pokožky, poskytující rychlé oscilační pohyby kolem otvoru vlasového folikulu známého jako infundibulární otvor. Toto rychlé kmitání pomáhá efektivně čistit hlouběji v pórech, uvolňovat mazem ucpané komedony (černé tečky) a odstraňovat odumřelé buňky pokožky, čímž se zvyšuje celková čistota a zdraví pleti.  

Přestože je zapotřebí další klinický výzkum k různým aplikacím sonické technologie v péči o pleť, její využití již nyní umožňuje efektivní a konzistentní čištění pokožky. Vyzkoušejte například Sonický vibrační kartáček GESKE.

 

Zdroj odborného textu: Development of sonic technology for the daily cleansing of the skin, PubMed

 

Pro vědce, lékaře, studenty a další odborníky ve zdravotnictví je PubMed důležitým nástrojem pro získávání aktuálních informací a výzkumných dat nezbytných pro jejich práci a studium. Tato platforma je také běžně používána pro sledování nejnovějších vědeckých pokroků a pro podporu evidence-based praxe v medicíně.

Mohlo by vás zajímat: