K čemu slouží kolagenní peptidy?

Kolagen je bílkovina, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a má pozitivní vliv na celou řadu funkcí. Někdy bývá označována dokonce jako nejdůležitější bílkovina v našem těle. Zajišťuje totiž například:

  • pevnost a zdraví pleti,
  • pružnost kloubů a kostí,
  • výživu vlasů i nehtů.

Bohužel s postupem věku přirozená tvorba kolagenu v těle klesá. Přibližně od 25. roku života naše tělo dokáže každý rok vyprodukovat o 1 % kolagenu méně. A z tohoto důvodu se začínají objevovat první příznaky stárnutí, mezi nimi například tvorba prvních vrásek, padání vlasů a horší pohyblivost kloubů.

Abychom tyto nežádoucí projevy stárnutí omezili a podpořili své zdraví, můžeme kolagen do svého těla začít doplňovat. Kolagen seženete například v prášku, v kapslích a existuje například i tekutý kolagen, který se aplikuje na pleť.

Kolagenní peptidy pro zdravou pleť, vlasy i nehty

Velmi efektivní formou kolagenu jsou tzv. kolagenní peptidy, které se nacházejí v potravinových doplňcích. Tyto kolagenní peptidy jsou vlastně přírodní kolagen, který byl rozložen na snadno stravitelné částečky. Lidské tělo totiž nedokáže efektivně absorbovat a využít kolagen v jeho přirozeném stavu. Proto jsou velké molekuly kolagenu rozložené na menší jednotky. Což jsou právě zmíněné kolagenové peptidy.

Díky tomu, že jsou tyto kolagenní peptidy malé a rozpustné ve vodě, snadno se dostanou tam, kam mají. Konkrétně přímo do:

  • měkkých tkání (kolagen typu I a III),
  • chrupavkových buněk (kolagen typu II),
  • kloubního maziva (kolagen typu II).

Díky tomu dokáží efektivně podpořit vaši pleť, vlasy, klouby i nehty. Pro výrobu kolagenových peptidů se nejvíce využívá bioaktivní mořský kolagen z ryb. Ten totiž omlazuje a vyživuje kůži, vlasy i nehty a to až 1,5krát efektivněji než kolageny z ostatních zdrojů.

Kolagenové peptidy z mořských ryb

Právě kolagenové peptidy z mořských ryb najdete například v kolagen nápoji COLLAMEDIC . Díky svým vlastnostem dokáží tyto kolagen peptidy skutečně omladit vaši pleť, napnout ji a vyhladit. Studie prokázaly, že při denním užívání 5000 mg mořského kolagenu se hydratace pleti zlepšila o 34,8 %. Kromě pozitivního účinku na pleť kolagen peptidy prospívají také zdraví vlasů a nehtů, které se vám již nebudou tolik lámat.

Zdrojem tohoto přírodního kolagenního peptidu COLLAMEDIC je divoká treska žijící v čistých norských vodách. Tyto tresky jsou zpracovány do posledního gramu, aby byla výroba nápoje maximálně ekologická.

Pokud si nejste jistí, jestli jsou kolagenní peptidy to pravé pro vás, můžete nejprve vyzkoušet balení, které obsahuje pouze 3 sáčky tohoto nápoje . A přesvědčit se, jestli vám právě kolagen nápoj COLLAMEDIC bude vyhovovat.

S uvedeným článkem jsou spojeny tyto produkty:

129 K čemu slouží kolagenní peptidy

Collamedic zpevňující tělové mléko s kolagenem

Hydratuje, zpevňuje a omlazuje. To vše díky kolagenu, kyselině hyaluronové a souboru patentovaných látek.
129 K čemu slouží kolagenní peptidy

Collamedic set – kolagen a kyselina hyaluronová plus DÁREK

Účinné omlazení pleti docílíte kombinací kyseliny hyaluronové a kolagenu.  Vitamín C a tělové mléko (249 Kč) ZDARMA
129 K čemu slouží kolagenní peptidy

Collamedic set – kolagen s kyselinou hyaluronovou

Obsahuje kolagen nápoj, kapsle s kyselinou hyaluronovou a pleťové sérum. Ušetříte 280 Kč + vitamín C ZDARMA.