Babské rady na povislá víčka

Povislá víčka patří mezi nežádoucí změny, se kterými se časem setká velká část populace. Někdo tuto změnu ani nevnímá, ale pro někoho je spadlé oční víčko zásadní kosmetický problém, který chce odstranit. Navíc, někdy se nemusí jednat jen o estetickou záležitost, která snižuje sebevědomí, ale povislé víčko může například omezit periferní vidění či vytvářet tlak na oči.

Připravili jsme proto pro vás přehled tipů i babských rad, která dokáží pomoci právě na povislá víčka.

Kdy, jak a proč nás začínají trápit povislá víčka

Příčin, které vedou k povislým očním víčkům, může být hned několik. Jedním z nich je snížená produkce kolagenu a s ním spojená ztráta elasticity pleti. Tvorba kolagenu se snižuje s postupujícím věkem, nicméně svou roli hraje také stres, únava a nezdravý životní styl. 

Povislá víčka mohou být také důsledkem genetiky. Na základě genetické predispozice se tak mohou spadlá víčka projevit již v mladém věku. Mezi další příčiny může patřit i nadměrná konzumace alkoholu či hormonální změny a alergie.

Babské rady na povislá víčka

Níže najdete přehled konkrétních tipů a rad, která můžete vyzkoušet právě na svá víčka.

 

Doporučení

Efekt

Ledový obklad
(Chlazení víček studenou vodou či chladnými předměty, může se jednat např. o čajové sáčky či lžičky.)

Chlad podpoří cirkulaci krve a současně dodá vašim víčkům potřebný odpočinek.

Pravidelné cvičení obličejových svalů
(Přibližně 10 minut každý den)

Cvičení pomáhá především v počátcích, kdy se povislé víčko začíná objevovat. Díky cvičení podpoříte pevnost své pleti.

Vaječný bílek
(Vezměte si vatový tampon a namočte jej do vaječného bílku. Ten následně naneste na oční víčka a počkejte, až zaschne. Následně jej odstraňte, ideálně studenou vodou.)

Vaječný bílek dokáže zpevnit kůži očního víčka.

Pitný režim

Pravidelný pitný režim je pro hydrataci naší pleti zcela zásadní.

Okurková maska
(Položte plátky vychlazené okurky na své oči a nechte je působit přibližně 15 minut.)

Okurky jsou ideální pro osvěžení a regeneraci pleti.

Zelený a heřmánkový čaj
(Vezměte si vatový tampon a namočte jej do teplého heřmánkového nebo zeleného čaje. Tampon následně opatrně přikládejte na víčko.)

Heřmánkový a zelený čaj čaj, stejně jako vaječný bílek, pozitivně působí na elasticitu a pevnost pleti.

Osvědčené tipy, pokud nechcete čekat

Pokud vám výše uvedené tipy nezabírají a hledáte rychlejší řešení, můžete využít některý z kosmetických přípravků. Jedním z pomocníků na povislá víčka je například sonický masážní přístroj na oční okolí od značky GESKE . Ten nabízí funkci chlazení a masáž, která zvedá, zpevňuje a tonizuje pleť kolem očí. Ta pak vypadá zdravější a mladistvá.

Krém na povislá víčka

Oblíbeným přípravkem je také krém na povislá oční víčka La Daumé s vibračním aplikátorem . Látky a extrakty obsažené v tomto krému mají pozitivní vliv na odbourávání tuku v oblasti očí, zpevnění jemné oční pokožky a právě povislých víček. 

 

Krém La Daumé je u zákaznic velmi oblíbený, jak zmiňují ve svých recenzích: „Jedním slovem "boží". Nejen, že po měsíci užívání mi jemné vrásky okolo očí zmizely, ale došlo i ke zpevnění očního okolí. Vibrační tuba je skvělým bonusem pro unavené oči a chvilku relaxu při každodenní péči. Oční krém má příjemnou vůni a skvělou konzistenci, která se rychle vstřebá 🙂”

 

Jak nemít povislá víčka bez operace

Operace víček, ačkoli účinná, zahrnuje rizika jako dlouhé zotavení a možné pooperační komplikace. Navíc, finanční náklady mohou být vysoké. Než se rozhodnete pro tento krok, zvažte alternativní metody, jako jsou zmíněné speciální krémy, chladivé masáže oblasti očí, nebo cvičení zaměřené na posílení svalů kolem očí, které mohou být méně náročné a finančně dostupné. Tyto metody mohou poskytnout zlepšení bez nutnosti chirurgického zákroku a zahrnují minimální riziko.

 

 
123 Babské rady na povislá víčka

La Daumé oční krém proti vráskám a otokům očí

S vibračním aplikátorem.  80 % žen pozoruje významnou redukci vrásek očního okolí. Chladivý aplikátor jemně masíruje a omlazuje pleť.   
La Daumé oční krém proti vráskám s vibračním aplikátorem

Geske přístroj pro okamžité chlazení očí 

Sonický masážní přístroj na oční okolí efektivně redukuje otoky a tmavé kruhy pod očima. Poskytuje intenzivní péči proti stárnutí a zmírňuje vrásky.  
123 Babské rady na povislá víčka

Geske sérum proti otokům očí a kruhům pod očima

Ideálním řešením pro ženy bojující s otoky kolem očí. Jeho speciální složení účinně redukuje otoky, zklidňuje pokožku a obnovuje svěžest pohledu.