Dihydrotestosteron

Dihydrotestosteron může stát za úbytkem vlasů

Dihydrotestosteron, známý také jako dht testosteron, je hormon, který vzniká přeměnou testosteronu. Přibližně 10 % testosteronu, který se v našem těle vyprodukuje, se každý den přemění právě na zmíněný dihydrotestosteron. Tento hormon u mužů způsobuje začátek puberty, růst pohlavních orgánů i rozvoj sekundárních pohlavních znaků.

Význam dihydrotestosteronu u žen není příliš znám, ovšem od období puberty je zodpovědný za většinu růstu tělesného ochlupení. Tato látka se mimo jiné nachází v mazových žlázách vlasů a bohužel může způsobovat také vypadávání vlasů.

Dht testosteron totiž způsobuje zmenšení vlasového folikulu. Vlasové kořínky se tak zmenšují a zkracuje se jejich životní cyklus. Vlasy pak mohou být slabé a nekvalitní, případně může nastat situace, kdy vlas již vůbec neroste a dochází k celkovému úbytku vlasů.

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, můžete si nechat odebrat krev a zjistit, zda nemáte nadměrnou hladinu testosteronu dht.

V případě, že cítíte, že jsou vaše vlasy zesláblé, řídnou a chcete je podpořit, pak můžete využít i vlastnosti potravinových doplňků. Například vitamíny na vlasy, COLLAMEDIC Hair Care , obsahují patentovanou látku Keranat, která posiluje vlasové kořínky. Studie prokázaly následující výsledky:

  • vypadávání vlasů se díky těmto vitamínům snížilo o 50 %,
  • vlasové kořínky se zlepšily o 140 %,
  • více než 90 % žen zhodnotilo, že jsou jejich vlasy po požívání COLLAMEDIC Hair Care jednoznačně silnější a lesklejší.

Vitamíny COLLAMEDIC Hair Care navíc oceníte, pokud vás také trápí lupy či podrážděná pokožka hlavy.

Zdraví a pevnost vašich vlasů podpoří také hydrolyzovaný mořský rybí kolagen COLLAMEDIC . Tento nápoj působí blahodárně nejen na vlasy, ale také na nehty a pleť.

Pokud také toužíte po zdravých vlasech, vyzkoušejte některý z výše uvedených přípravků. Ať opět získáte krásné a nelámavé vlasy, které vám budou dělat radost.