Ceramidy – ceramide

Ceramidy, co to je?

Ceramidy jsou tuky, které se přirozeně vyskytují v buněčných membránách naší pokožky. A jsou nezbytné pro mladistvý vzhled, lesk, hydrataci pleti a celkově podporují její ochrannou kožní bariéru. Bohužel s postupujícím věkem naše tělo přestává ceramidy produkovat a přibližně po 40. roce věku je potřeba ceramidy začít tělu dodávat ve formě krémů.

Jakmile naše pleť nemá dostatek ceramidů, začne být:

  • vysušená,
  • dehydrovaná,
  • mdlá,
  • svědivá,
  • přecitlivělá na vnější podněty,
  • náchylnější k poškození,
  • začíná předčasně stárnout.

Ceramidy pomáhají předcházet stárnutí pleti a zabraňují vzniku vrásek. Pokud tedy chceme, aby byla naše pleť hladká, bez vrásek a krásně mladistvá, je potřeba začít ceramidy tělu dodávat. Nejen že pak bude naše pleť opět zářivá, ale navíc ji budete chránit před škodlivými volnými radikály, mikroorganismy a alergeny.

Ceramidy v kosmetice

Ceramidy v kosmetických přípravcích mají preventivní charakter a najdete je nejčastěji v nejrůznějších krémech. Ať už využijete krémy denní, noční nebo například specializované oční krémy nebo některý z doplňků stravy, ceramidy na pleť budou mít jednoznačně pozitivní účinky.

Krém s ceramidy

V naší nabídce najdete ceramidy v krémech od české kosmetické značky LA Daumé a Hada Labo Tokyo. Krémy LA Daumé s ceramidy obnovují přirozenou hydrataci pleti a posilují její přirozenou bariéru. Díky tomu bude vaše pleť na první pohled mladší, svěží a celkově krásnější.

Ceramidy na pleť pro muže

Úbytek ceramidu ovšem netrápí jen ženy, ale také muže. Právě pro ně vytvořila japonská značka Hada Labo Tokyo speciální krém pro denní a noční použití . Ten je ideální obzvláště pro muže – po holení, důkladně totiž hydratuje pleť a celkově ji regeneruje.