Bakuchiol

Co je bakuchiol?

Bakuchiol je látka přirozeně se vyskytující v semenech indické rostliny, které se v sanskrtu říká bakuchi. Právě od ní obdržela svůj název. Tato látka má protizánětlivé účinky, zvyšuje obranyschopnost pleti před oxidačním a zánětlivým stresem a pomáhá v boji proti akné.

 

Navíc má následující pozitivní účinky:

  • stimuluje vlastní tvorbu kolagenu v pleti a urychluje tak její regeneraci,
  • zachovává pevnost a hutnost pleti,
  • redukuje jemné linky a vrásky,
  • sjednocuje tón pleti,
  • aktivuje anti-aging gen.

Bakuchiol vs retinol

Můžete se setkat i se srovnáním látek bakuchiol a retinol. Retinol je nejúčinnější formou vitaminu A. Díky tomu patří k velmi často využívaným kosmetickým ingrediencím. Efektivně totiž působí proti vráskám, pigmentovým skvrnám a zpevňuje pleť. Totožné účinky má i právě zmíněný bakuchiol, ovšem narozdíl od retinolu je to látka přírodní, bezpečná a k pleti výrazně šetrnější. Právě z těchto důvodů je bakuchiol stále vyhledávanější alternativou.

Účinky bakuchiolu

Recenze na přípravky obsahující bakuchiol vyzdvihují především pozitivní vliv proti stárnutí pleti. Pravidelné používání bakuchiolu pomáhá redukovat jemné linky i hluboké vrásky a celkově tak dodává pleti mladší vzhled. Navíc má antioxidační účinky, což pomáhá neutralizovat volné radikály a chránit kožní buňky.

Pokud chcete také využít předností látky bakuchiol a podpořit svou pleť, můžete vyzkoušet například La Daumé kosmetiku a hydratační noční krém Hyalderma. Kosmetika obsahující bakuchiol je ideální pro ranní i večerní péči o vaši pleť.