Alpha arbutin

Alpha arbutin - co to je?

Alpha arbutin je látka, která je vyhledávaná především proto, že dokáže zesvětlit pigmentové skvrny, rozjasnit pokožku a sjednotit tón pleti. Přirozeně se vyskytuje v listech medvědice lékařské a dalších rostlin a účinně zastavuje působení enzymu tyrosin. Ten je odpovědný právě za produkci kožního barviva (melaninu), který způsobuje pigmentové skvrny na různých částech naší pokožky. 

Mezi další účinky látky alpha arbutin patří:

  • minimalizace vzniku jaterních (stařeckých) skvrn,

  • rozjasnění pokožky i v oblasti jizev,

  • zesvětlení skvrn způsobených záněty,

  • zesvětlování pokožky u tmavších míst, které vznikly například při holení či na kolenou a loktech,

  • zpomalení procesu, kterým UV světlo vyvolává pigmentaci, díky čemuž předchází kožním obtížím. 

S látkou alpha arbutin se můžete setkat také jako s bezpečnější alternativou k dříve využívanému hydrochinonu, který může být příliš dráždivý a byl v Evropě zcela zakázán.

Alpha arbutin – recenze

Recenze na kosmetiku obsahující alpha arbutin jsou veskrze pozitivní. Ženy si vychvalují, že jsou jejich pigmentové skvrny viditelně méně výrazné a jejich pokožka je sjednocená a zářivější.

Alpha arbutin – účinky v kosmetice

Pokud vás také trápí pigmentové skvrny způsobené přílišným pobytem na slunci, zvýšenou produkcí melaninu nebo například stařecké skvrny, můžete vyzkoušet látku alpha arbutin v různorodých kosmetických přípravcích. Najdete ji například v bělicí kosmetice Antispotique, která je určené pro redukci pigmentových skvrn, zejména v oblasti dekoltu, na ramenech, pažích, zádech a hřbetech rukou.

Nechcete přijít o další článek nebo informace o slevových akcích a dárcích k objednávkám? Sledujte nás na Facebooku, Instagramu, nebo se přihlaste k odběru newsletteru.