Allantoin

Allantoin se vyskytuje především v anti-aging krémech, kde pomáhá regenerovat a vyhlazovat pleť. Podporuje růst nových kožních buněk a pleť celkově zklidňuje.

Co to je allantoin?

Allantoin je látka, která se běžně vyskytuje v přírodě a setkáte se s ní u savců i rostlin. Pro kosmetické účely se tak izoluje z těchto zdrojů nebo je vyráběna v laboratorních podmínkách. V obou případech díky svým účinkům uvolňuje zrohovatělé kožní buňky a podporuje odvod mazu. A je tak ideální především pro péči o mastnou a problematickou pleť.

Allantoin v kosmetice

Allantoin v kosmetice najdete především ve formě krémů, kdy má, kromě již zmíněných, také následující účinky:

  • regeneruje,
  • hydratuje,
  • zklidňuje,
  • vyhlazuje pleť,
  • podporuje hojení pokožky.

Celkově má allantoin anti-agingové účinky, podporuje růst nových kožních buněk a chrání pleť před působením volných radikálů.

Allantoin krém

Látku allantoin najdete například v kosmetice La Daumé, která je určena pro zralou pleť.

V kosmetických přípravcích můžete také narazit na kombinaci allantoinu a panthenolu, kterou vaše pokožka ocení především po opalování. Chladivý gel po opalování Vivaherb je ideální pro hydrataci a zklidnění pokožky. A díky svému jedinečnému složení má antioxidační účinky a podporuje obnovu pokožky.

Pokud hledáte klinicky prověřený oční krém proti vráskám s obsahem allantoinu, nepřehlédnětě cenově výhodnou akční sadu La Daumé dva za cenu jednoho. V rámci této sady získáte 2× vyhlazující oční krém proti vráskám La Daumé s vibračním aplikátorem, který napomáhá vstřebávání krému, masíruje oční okolí a jemně chladí otoky. Výsledkem je tak významná redukce vrásek očního okolí, zpevnění jemné oční pokožky a povislých víček.